S.S.S.

Ne tarz çatılarda kullanılıyor? Renk çeşitleri neler?

“Ürünümüz en az %20 eğimi olan tüm çatı modellerinde kullanılabilir. Şu anda üretilen renklerimiz Kırmızı, A.Kahve, Havana Kahve,gri ve Yeşil’dir.

Kermit Kiremitin özellikleri neler?

1 m² ağırlığı 20 kg 100 m² ‘ye düşen ağırlık 2 tondur. Klasik kiremitlere oranla %60 daha hafif olması bununla birlikte karkastaki %30 tasarruf çatı iskeletinin de hafif olmasını sağlar. Bu özelliğiyle kermit binanın taşıdığı ağırlığı azaltmakta dolayısıyla bir deprem anında çökme, kayma, yıkılma riskini yok etmektedir. Ayrıca yağış esnasında bünyesine su emmediği için m² ağırlığı artmaz.

Kermit kiremit zaman içinde yüzeyinde küflenme ve yosun oluşurmu?

Kermit kiremit bünyesine kesinlikle su geçirmez. Yüzeyi gözenekli bir ürün değildir. Bu özellikleri sayesinde kesinlikle bakteri barındırmaz ve yüzeyinde yosun oluşmaz.

Kermit Kiremit %100 Plastik midir?

Kermit %100 plastik bir hammaddeden üretilmemiştir. Kompozit bir üründür. %70 doğal malzeme ile %25 plastik hammadde ve % 5 kimyasal bağlayıcıların karışımı ile üretilen bir üründür. Tamamen doğal bir görünüme ve tepkilerine sahiptir.

Hafif Çelik Villa Çatılarına Kermit Kiremit Uygulanabilir mi?

Kermit m2 ağırlığı diğer toprak, beton ve perlitli kiremitlere oranla %60 hafif olması sebebiyle hafif çelik villa çatılarına rahatlıkla döşenir. Çatı yükünün hafif olmasını sağlar.