Avantajları

Rusyadan Afrikaya Avrupadan Amerikaya farklı kıta ve iklim koşullannda uygulamalar yapılarak sağlamlığını ve güvenini kazanmıştır.

  GARANTİ
Kompozit yapısı sayesinde çok uzun yıllar kalitesini korur.
  HOMOJEN RENK YAPISI VE FARKLI MODELLER
Kermit kiremit üretim ve ısı teknolojisi sayesinde farklı renkleri homojen yapı içerisinde sunmkatadır. Kermit modern ve geleneksel modeller ile hizmet etmeye devam etmektedir.
  KOMPOZİT YAPI TEKNOLOJİSİ
Kompozit üretim teknolojisi sayesinde Kermit Kiremit daha sağlam ve hafif yapısı ile iklim şartlarına karşı daha güçlü direnç ve montaj kolaylığı sağlamaktadır. Su emme oranının düşük olması uzun yıllar kalıcı kalmasını sağlar.
  NAKLİYE VE EKONOMİK
Kermit kiremit hafif olması ve sağlam yapısı lojistik hizmetinin daha ekonomik olmasını ve taşıma esnasında oluşan fireyi ortadan kaldırmaktadır.
 
  MİLİMETRİK EBAT
Kermit kiremit kalıplı üretim teknolojisi sayesinde ebat farklılığı göstermez. Bu sayede kiremitler birbiri üzerine kolay ve sağlam bir şekilde oturur hızla döşenir. Yuvanızı uzun yıllar korur.
 
  DON DİRENCİ
Kermit kiremit kompozit üretim teknolojisi sayesinde su emmez ve nem almaz. Bu sayede dondan etkilenmez.
 
  YANGIN DAYANIMI
Kermit kiremit B1 sınıfı (Yanıcı olmayan - alev almayan) özelliğe sahip olması dışarıdan gelebilecek yanma tehlikelerine karşı korur.
 
  YÜKSEK KIRILMA DİRENCİ
Kermit kiremit kompozit yapısı sayesinde yüksek darbelere karşı son derece sağlamdır. Normal standartların üzerinden darbe dayanımı vardır.
 
  HAFİFLİK VE RÜZGAR DİRENCİ
Doğal hammaddenin geri dönüşüm ile birleşmesi sağlayan kompozit teknoloji Kermit kiremiti diğer kiremitlere oranla daha HAFİF olmasını sağlamıştır. Montaj şekli her türlü rüzgara karşı direnci artırmıştır.
 
  BAKIM VE TEMİZLİK
Kirliliğe son. Kermit kiremitleri özel üretim tekniği ve güneşin yardımı ile yosun, kurum ve benzeri maddelerin yüzeyinde tutunmalarını engeller. Yağmur gereken temizliği peşinden getirerek kiremiti durular. Kermit kiremitleri böylelikle normal çıtalara nazaran daha uzun süre temiz kalırlar.